Ngau Dynasty Kennel FCI

WE HAVE PUPPIES / MAMY DOSTĘPNE SZCZENIĘTA !

AKTUALNOŚCI / NEWS

Poznaj nas i sprawdź ! Dlaczego warto wybrać szczeniaka właśnie z naszej hodowli !

Przynależność

Nasza hodowla należy do Polskiego Związku Kynologicznego – Oddział Warszawa, zrzeszonego w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCIFédération Cynologique Internationale).

Przede wszystkim zdrowie !

Dobrego i troskliwego hodowcę mogą Państwo poznać między innymi właśnie po tym, że jest świadomy stanu zdrowia swoich podopiecznych. Pomimo braku objawów chorobowych warto jest badać psy hodowlane. Niektóre badania pozwalają nam już wcześniej wyeliminować ryzyko dziedziczenia chorób genetycznych, a niektóre rozwijają się z czasem. Należy również być świadomym tego, że pomimo badań i chęci hodowcy u dwóch zdrowych i przebadanych osobników istnieje ryzyko wystąpienia w miocie pojedynczego osobnika z wadą.

Nasza hodowla polega na badaniach i współpracy z najlepszymi specjalistami. Wykonujemy badania na:
* Dysplazję stawów biodrowych i łokciowych: badanie można wykonać w wieku 12 miesięcy, ale zaleca się wykonanie w 15-18 mies. życia.
U nas badanie sprawdza i wpisuje dr n.wet. Jana Siembiedy – specjalista radiologii z Katedry i Kliniki Chirurgii Pracowni Obrazowej we Wrocławiu.
* Okulistyczny certyfikat ECVO – badanie można wykonać od 12 mies. życia i zaleca się je powtarzać co rok-2 lata.
U nas badanie wykonuje specjalista z okulistyki – dr n. wet. Jacek Garncarz
* Badania przeglądowe serca w kierunku wad wrodzonych – echo serca – zalecane dla wszystkich ras i psów hodowlanych – badanie można wykonać od 12 mies. życia, zalecane w 15-18 mies. Powtarzane co 2 lata.
U nas badanie wykonuje dr n. wet. Rafał Niziołek – specjalista w profilaktyce, diagnozowaniu oraz leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego.
* Regularne badania tarczycy – co 6-12 mies. w zależności od zaleceń prowadzącego lekarza weterynarii.
* Regularne badania morfologii, biochemii – co 6-12 mies. w zależności od zaleceń prowadzącego lekarza weterynarii.

Niedługo przedstawimy Państwu również hodowlany program profilaktyczny szczeniąt obejmujący szczepienia, odrobaczenia zarówno przed jak i te zalecane po odbiorze szczeniąt z naszego domu. Program będzie obejmował również istotną kwestię profilaktyki zdrowia na podstawie monitorowania stanu zdrowia zalecanymi badaniami.

< Więcej o zdrowiu mastifa tybetańskiego i standardzie zdrowotnym naszej hodowli znajdą Państwo TUTAJ >

Socjalizacja

Ważnym elementem wychowania jest dla nas socjalizacja. Wierzymy, że nasza miłość i cierpliwość zaowocuje, a nasi podopieczni przekażą swój zrównoważony charakter szczeniętom. Dbamy by nie odczuwały potrzeby rywalizacji, żeby miały od siebie możliwość odpoczynku, ale i wspólnej zabawy. Nie ograniczamy im możliwości kontaktu z dziećmi czy nieznajomymi na spacerach – same domagają się pieszczot, uwagi, a pod naszym okiem każdy może ich bezpiecznie pogłaskać.

Wkrótce opublikujemy również nasz szczegółowy hodowlany program socjalizacyjny dla szczeniąt wraz z artykułem opisującym i dalszymi zaleceniami socjalizacyjnymi w nowym domu.
Program zapewni naszym szczeniętom pełną gotowość do zdobywania i poznawania świata ! Doskonale socjalizowane z odgłosami domu, dzieci, hałasu ulicy. Zapoznane z jazdą samochodem, rowerami. Ze szczególnym uwzględnieniem zapobieganiu agresji pokarmowej od pierwszych dni przy miskach. Nauczone akceptowania zabiegów pielęgnacji (czesania, kąpieli) i chodzenia na smyczy.

Daughter & Vadim Ngau Dynasty Mastif Way
ABBOG & VIVIANNA in Sopot
ABBOG & VIVIANNA
ABBOG & VIVIANNA

ROZWÓJ I WSPARCIE ŚWIADOMEGO HODOWCY !

Mając na uwadze świadomą hodowlę, opiekę nad szczeniętami i zaufanie jakimi Państwo chcą nas obdarzyć wybierając naszą hodowlę – zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań aby nasza: wiedza, opieka nad naszymi psami i Państwa szczeniętami była świadoma oraz na wysokim poziomie. Przechodzimy wiele szkoleń, czytamy wiele polecanych artykułów i literatury. Doskonalenie i rozwój nigdy się nie skończy.. będziemy dokładać wszelkich starań aby naszą wiedzą Państwu służyć zarówno przed jak i po odbiorze szczeniąt.

Przekażemy Państwu wiele niezbędnych wskazówek dotyczących dalszego wychowania, żywienia, profilaktyki zdrowotnej, zabezpieczenia domu i ogrodu przed przyjęciem szczeniaczka, pielęgnacji.

BEZPIECZEŃSTWO !

Wszystkie nasze pieski: zarówno te domowe – hodowlane jak i szczenięta opuszczające nasz dom są zachipowane microchipem, a ich dane wprowadzone wraz z danymi właściciela do międzynarodowej bazy Safe – Animal.

https://www.safe-animal.eu/files/download/banery/dog/jpg/safe-animal-250x400.jpg

Rzeczywistość jest taka, że zwierzęta często się gubią. 90% z nich nigdy nie wraca do domu. Właściwa rejestracja sprawia, że można temu zapobiec. SAFE-ANIMAL jest Międzynarodową Bazą Danych, która nadzoruje w Polsce elektroniczny system znakowania zwierząt.

PIĘKNY I ZDROWY WYGLĄD !

Dzięki doborowi zdrowych i pięknych przedstawicieli rasy Mastifa Tybetańskiego importowanych z całego Świata: Rosji, Chin, Ukrainy oraz absolwentów z dobrych Polskich hodowli nasze szczenięta mają rodowody pełne wysokiej klasy przedstawicieli linii Mongolskich (OTGON OD, SHOGUN), Chińskich (ZANGAO, EAST MAGIC KENNEL, LONG CHENG KENNEL, HIGHLANDER), Rosyjskich (MASTIF WAY, NASLEDIYE TIBETA, DIAMOND FROM TINTERRA), Polskich (TYBETAN DREAM, DŻOKHANG).

Wyselekcjonowani, najpiękniejsi przedstawiciele rasy zapewniają naszemu programowi hodowlanemu szczenięta premium o dostojnym wyglądzie, zrównoważonym charakterze, wzbudzające zachwyt gdziekolwiek się pojawią.

Przemyślane, zdrowe i pełnowartościowe żywienie zapewnia im witalność, lśniącą i okazałą szatę, a także wsparcie w dalszym rozwoju.

Co jedzą nasze psy?

DBAŁOŚĆ O KAŻDY SZCZEGÓŁ !

Dla naszych szczeniąt wszystko co najlepsze !
Hodowli i szczeniaka absolutnie nie wybiera się po wyprawce, ale zapewnienie im wsparcia na pierwsze dni w nowym domu oraz wysokiej jakości upominków, które będą mamy nadzieję służyć im latami zapewnia nam dużo satysfakcji i radości. Dlatego nasza wyprawka nie składa się jedynie z podstawowej formy jedzenia na pierwsze parę dni, ale przemyślanych i dobranych gadżetów dla szczeniaczka – oczywiście wcześniej przetestowanych przez nas i naszych podopiecznych 🙂

< Więcej o wyprawce znajdą Państwo TUTAJ >


… TERAZ TROCHĘ O NAS SAMYCH …


Dlaczego nazwa „Ngau Dynasty”?

Nasza nazwa pochodzi od imienia Tybetana wspomnianego w pierwszej historycznej wzmianke o Mastifach z 1121 r. p.n.e. Właśnie wtedy lider z zachodniego regionu Chin podarował Cesarzowi Wu Mastifa Tybetańskiego imieniem Ngau – czworonoga o imponującej wysokości w kłębie i nieprawdopodobnym zapale łowieckim.

O nas trochę prywatnie..

Jesteśmy małą, domową hodowlą. Mieszkamy w zacisznym miejscu, dzięki czemu nasze psy czują się swobodnie. Tybetany są częścią naszego życia… spędzamy z nimi czas na wspólnych spacerach, zabawach i wypoczynku w ogrodzie.

COLA, MARGHARITA & MY/WE
MY i nasz / WE and us: ABBOG DŻOKHANG
Abbog and us daughter Łucja
SNOW WHITE
SNOW WHITE

Jak to się zaczęło?

Gdyby kiedyś ktoś nam powiedział, że zaczniemy hodować mastify nigdy byśmy w to nie uwierzyli.. zawsze bliższe sercu były nam koty brytyjskie, które hodujemy już od 10 lat. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszystko dzięki nim się właśnie zaczęło. Dzięki jednej pasji, poznaliśmy drugą..

Wierzymy, że nic nie dzieje się przypadkiem i że w życiu wiele wydarzeń zawdzięczamy przeznaczeniu, dzięki temu, że “coś” , “ktoś” lub po prostu “myśl” pojawi się we właściwym do tego momencie.
Tak na naszej drodze podczas realizacji marzeń hodowlanych kotów brytyjskich stanęli nasi już serdeczni przyjaciele – Ania i Rafał, których pozdrawiamy i dziękujemy za zaszczepienie pasji, pomoc i wsparcie 🙂
To właśnie Oni opowiedzieli nam o tej rasie i pokazali swoje piękne 3 mastify tybetańskie.. a my byliśmy po prostu pod wrażeniem tych dostojnych i silnych psów.

PODZIW, RESPEKT I SZACUNEK – myślę, że każdemu te odczucia towarzyszą widząc po raz pierwszy tę piękną rasę. I tak co rozmowę, co odwiedziny zaciekawienie rosło.. piękny potężny wygląd i równie piękna, ciekawa historia rasy – nie wiem czy jest inna równie fascynująca i intrygująca.
I tak po 2 latach, przeprowadzce do domu, kiedy pojawiła się myśl o stróżu domu nie mieliśmy wątpliwości.. poszukując hodowcy poznaliśmy Panią Agnieszkę Włodarczyk, hodowcę mastifów i naszego pierwszego wymarzonego czerwonego samca: Abboga Dżokhang.

PRZYJACIELE / BEST FRIENDS

Daliśmy sobie rok czasu na zadecydowanie czy odpowiednio dobrze poznamy rasę, zadbamy o naszego Abboga zanim zdecydujemy się na dziewczynkę i powiększenie rodziny. I tak w naszym życiu pojawiała się Vivianna Aslan’s Shadow – kompanka w zabawach Abboga, rodzinnych spacerach i wzajemnym spędzaniu czasu. Wiedzieliśmy, że to dobra decyzja a nasza parka bardzo się cieszy, że ma siebie wzajemnie.

Vivianne Aslan’s Shadow

Rok później po długich poszukiwaniach w całej Europie kolejnej czerwonej suczki serce zabiło nam w stronę Coli Whisky Favora Di Oro znajdującej się na Ukrainie. Ciekawy eksterier, dobrze obiecujący czerwony pigment, uzupełniające linie hodowlane w rodowodzie. I tak przyjechała do nas wrażliwa, delikatna.. ale nieugięta strażniczka naszego domu. Bardzo polubiła się z naszą wtedy jeszcze półtora roczną córką i tak stała się wierną strażniczką Łucji i jej piaskownicy 🙂

Poszukując czerwonej suczki natknęliśmy się na mastify, które nas zdumiały.. piękne, dostojne, majestatyczne i niewiarygodne.. KREMOWE – niektóre praktycznie BIAŁE !

Zagłębiając się w temat i szukających informacji, których jest bardzo mało dowiedzieliśmy się, że kremowy tybetański mastif był niegdyś symbolem najwyższej władzy w Tybecie i tylko rodziny królewskie miały prawo do kremowych i białych mastifów tybetańskich. Może to właśnie dlatego cała populacja białych jest znacznie mniejsza niż pozostałych kolorów. Ciężko jest również wyhodować takie szczenię, ponieważ zarówno psychiczne, jak i fizycznie, ze względu na rozcieńczony pigment i mniejszą ilość dostępnych przedstawicieli koloru z odpowiednim eksterierem. W dzisiejszych czasach standardów nakładanych przez Związki oraz braku w standardzie rasy mastifa tybetańskiego koloru kremowego czy białego mocno ogranicza i hamuje populację tych pięknych kolorów eliminując za jasno złoto i płowe osobniki. Tylko nie liczne kluby w Europie i Ameryce umożliwiają hodowanie tak rozjaśnionych mastifów. Nikt przez tysiące lat nie ingerował w kolory kiedy ta piękna rasa pierwotna powstawała na wyżynach tybetu, a osobniki mieszały się naturalnie same ze sobą.
W Europie i Rosji są tylko 4 hodowle w której znajdują się takie pieski, nie które nie miały jeszcze dzieci i dopiero dorastają.. w tym tylko 1 hodowla która ma parę w tym kolorze. I mniej więcej podobna ilość hodowli w Chinach, nie liczne osobniki po skojarzeniach wsobnych w Mongolii.
TYLKO TYLE.
Zaczęły się dla nas trudne poszukiwania odpowiednich przedstawicieli tych unikatowych i kontrowersyjnych kolorów..
( Więcej o kolorach w standardzie i poza standardem FCI w naszym artykule poświęconym opisowi kolorów w standardzie i tym z poza zamieszkujących tereny Tybetu i Himalajów > Czytaj dalej… ).

W czerwcu 2020 do naszej Ngau Rodziny dołączył potężny jasno złoty samiec z Rosji – Vadim Ngau Dynasty Mastif Way

A nieco później bo w październiku 2020 pierwszym możliwym lotem z Chin do Polski delikatna jasno kremowa suczka – Snow White Ngau Dynasty Yan Huang (na którą ze względu na pandemię czekaliśmy już od lutego!).


I tak jesteśmy w końcu w komplecie!
Vadim i Snow to jedynie druga para białych mastifów w Europie i jedna z zaledwie z pięciu znanych nam na Świecie.
Jesteśmy z nich bardzo dumni ! Wiele przeciwności związanych z ograniczeniami coronawirusa długo wstrzymywało nas zanim dotarły do naszego domu. Czy kiedyś będą możliwe szczenięta po tej parze? Nie wiemy ! Cieszymy się, że już są z nami i czujemy się wyjątkowo mając możliwość podziwiania ich, opiekowania się nimi, czując aurę tajemniczości tybetu i satysfakcji po prostu ze spełnionego marzenia.

Facebook2k
Instagram2k
Follow by Email